poniedziałek, 23 grudnia 2013

Miłość nigdy nie umiera

Bardzo apetycznie wyglądająca strona z ciekawym zdjęciem. Po pierwsze chcę się dowiedzieć, co oznacza yaoi. W blogu znajduję krótkie wyjaśnienie. Miłość między dwoma mężczyznami. W internecie doszukuję się informacji, że odbiorcami yaoi są kobiety. Ciekawy pomysł. 10/10


Wygląd

Design to naprawdę mocna strona tego blogu. Możliwości medialne są w dobrze wykorzystane. Ciemne tło działa zapraszająco do czytania. Skąd pochodzi zdjęcie i kto jest jego autorem? Dobrze byłoby to zaznaczyć. Za to niestety tylko 9/10 punktów.


Treść i gramatyka

Widać klarowny przekaz, ale główna postać ma nieco zbyt mało atrybutów i nie wykorzystuje znajdujących się wokół niej przedmiotów. Jako czytelnik chcę wiedzieć jaką ma twarz. postać, charakterystyczne gesty i reakcje. Co lubi, czym się zajmował do tej pory? W ten sposób mogę sobie go wyobrazić. To przekłada się na tekst. Od prologu Dean określany jest trzema wyrazami: Dean, brunet I chłopak. Po pewnym czasie zaczyna się automatycznie oczekiwać innych określeń. Mały drobiazg a działa jak domino. W pewnych miejscach ma się wrażenie utykania dlatego 8/15 punktów.


Pomysł

Jest świetny. Ma potencjał- ważny faktor w ocenie historii. 5/5


Ogółem

Sprawia dobre wrażenie. Mogę sobie wyobrazić, że dobrze trafia do kobiecej publiki. 4/5


Rady

Rozwiń cechy postaci, tak żeby odnosiło się wrażenie żywych osób, mających określony charakter i reakcje. Wstaw linka do zdjęcia lub autora zdjęcia w widocznym miejscu nawet jeśli rysunek jest twój.


Razem 36/45 pkt czyli bardzo dobry.

1 komentarz:

  1. Bardzo dziękuję za ocenę.
    Cechy bohatera mają ujawniać się stopniowo, ale może racją jest, że za wolno to idzie...
    Jeszcze raz wielkie dzięki :D

    OdpowiedzUsuń