wtorek, 28 stycznia 2014

I will always protect Elena


Pierwsze wrażenie 14/15
- wygląd 4/5
Ładny, ale zbyt prosty. Po prostu czegoś mi brakuje... Jest wszystko dobrze poukładane, ogólnie wszystko jest schludnie, nie ma bałaganu.
No faktycznie się wysiliłam...
- tytuł/link 5/5
Na początku myślałam, że to będzie blog z wróżbami... Caro, caro, caro... mi się kojarzy z kartami! Potem zobaczyłam, że pisze tam jeszcze "NOT", a w tedy kompletnie się zawiodłam! Nie będzie to salonik wróżbity??? Następnie przetłumaczyłam sobie link i wyszło mi: Absolutnie nie Caro, uznałam, że to pewnie imię z opowiadania i tak też było. Więc link mamy za sobą, pasuje do tematyki bloga. 
Teraz nazwa. Będę zawsze chronił Elenę! Cóż za poświęcenie! Wtedy bardzo się... hmm... no podobało mi się. 
Będę oceniać blog oparty na zacnym pamiętniku! Za chwilę rozwalę klawiaturę! Muszę sobie od klikania odpocząć.
Chociaż i tak nie rozumiem linku i tytułu daję 5 pkt.!
- inne 5/5
Chciało mi się śmiać i ruszać, ale to chyba nie związane z blogiem. Po prostu w trakcie oceny słuchałam oberschlesien! A to jest strasznie śmieszne :P.

Wygląd 11/15
- kolorystyka 3/5
Wszystko do wszystkiego pasuje, ale mnie trochę przytłacza ten brąz. Jest go trochę za dużo. Chociaż i tak nie da rady zmniejszyć ilości tego koloru.
- dodatki 4/5
Masz naprawdę ładny szablon. Bardzo mi się podoba. Tylko jak wcześniej pisałam, czegoś mi w nim brakuje lub jest czegoś za dużo. Nie umiem tego określić bo... no sama nie wiem. Nigdy nie szukałam takiego szablonu / związanego z tematyką "wampirów". Trudno jest mi więcej napisać
- ogólny wygląd 4/5
Och! Znowu musiałabym się powtarzać. Bardzo, ale to bardo trudno jest napisać coś o twoim wyglądzie. Coś czego jeszcze ni było. Przeglądam blog dokładnie, milimetr po milimetrze i widzę:
Dużo brązu.
Ładny nagłówek.
Pasek boczny.
No właśnie! Pasek boczny. Jak dla mnie twój profil, archiwum i tłumacz, powinno się znaleźć w stópce... No nie jednak nie, ale na pasku trochę psują ład.

Treść i gramatyka 4/20
- styl pisania 2/10
Nie mogłam się doczekać. Chciałam jak najszybciej czytać. Widziałam krótkie rozdziały i myślałam "szybko pójdzie mi czytanie". A tu proszę taka niespodzianka... Wszystkie akapity czytałam po dwa, trzy razy. Może inni oceniający zawsze tak czytają, ale ja, nie. Przeważnie rozumiem wszystko od razu, a tu ledwo co pojęłam sens fragmentu. Nie wiem może mam dzisiaj zły dzień czy coś, lecz wydaje mi się, że nie.  
- błędy 1/5
Twoim najczęstszym błędem jest interpunkcja. Nie widziałam żadnego błędu ortograficznego. Robisz też sporo powtórzeń... a zresztą podam Ci twoje pomyłki:
  -Chce to wyłączyć - Powiedział, z nutą strachu w głosie. Dziewczyna spojrzała zaskoczona, na jego piękną twarz.- chce wyłączyć miłość.
 - Chcę to wyłączyć. - powiedział z nutą strachu w głosie. Dziewczyna spojrzała zaskoczona na jego piękną twarz. - Chcę wyłączyć miłość.
Po każdym znaku interpunkcyjnym (kropce, przecinku, myślniku itd.) trzeba zrobić odstęp / spację.
Po myślniku w dialogu zwykle pisze się mała literą chyba, że jest potem imię, nazwisko, miejscowość itd., wtedy pisze się wielką literą, ale to chyba oczywiste.
 (...) oczekuje? miłości ? Zniszczył tyle istnień ludzkich, zniszczył uczucia. Sam kocha. To nienormalne ! Chore.Po jakimś słowie wykrzyknik, znak zapytania, kropka itp., piszemy "złączone", bez przerwy. Nie napisałam też całego zdania dlatego, żeby było widać jak to dziwnie wygląda.
Niestety jego młodsza siostra, urządza bal. Niestety ze wzgląd na Stefana, zostałam zaproszona. 
Powtórzenia.
Te błędy powtarzają się ciągle dlatego nie przedstawię innych wzorów. Są one niesłychanie widoczne.
- dodatki 1/5
Nie masz żadnych dodatków bo to opowiadanie, tego też nie wymagam. Jednak dla mnie nie są posty dość ciekawe :/.
Pomysł 5/5
Sama nie czytam blogów o wampirach bo mnie nie interesują. Jest to dla mnie nowość, ale jeśli twojego bloga podzielimy na kawałki to:
Opowiadanie - jest ich naprawdę dużo.
Opowiadanie fantastyczne - jest ich naprawdę dużo.
Itd., itd..
Twój blog to i tak pierwsze opowiadanie, które czytałam o "Pamiętnikach Wampirów".

Ogółem 4/5
Trudno mi jest cokolwiek napisać i powiedzieć (chociażby do siebie). Muszę to miejsce pozostawić (prawie) puste.

Rady
Zmień kolejność na pasku bocznym.
Popraw błędy w postach.

Otrzymałaś 38 pkt. / 60 pkt. czyli dobry. Zapraszam wszystkich fanów wampirów. 

1 komentarz: