czwartek, 30 stycznia 2014

Sennik MyszPierwsze wrażenie - 13,25/15
Wygląd - 3,75/5
Wchodząc na twojego bloga od razu czuć hm... chłód, smutek? Nie potrafię tego określić, choć naprawdę lubię takie 'mroczne' blogi. Moją uwagę zwrócił pierwszy 'gadżet' (nie wiem czy tak to mogę nazwać). Niby to jakiś symbol, ale czego? Nie wiadomo - jakieś skrzydła, krzyż po środku. Mogłabyś dodać jakąś zakładkę, gadżet i powiedzieć mniej więcej co to jest oraz do której 'części' twojej twórczości się odnosi.
Tytuł/link - 5/5
Po twoim tytule spodziewałam się słodkiego, typowo dziewczęcego wyglądu. Jakoś od razu pomyślałam o blogu lifestyle'owym czy coś w ten deseń, ale jednak byłam tym pozytywnie zaskoczona tym przeciwieństwem. Do adresu - mogę tylko powiedzieć to samo, co o tytule.
Inne - 4,5/5
Spodobał mi się ład w pasku bocznym. Posiadasz faviconę, jednak czerwonego 'S' (nie wiem dlaczego od razu skojarzyło mi się z krwią) nie widać na szarym tle.

Wygląd - 11,5/15
Kolorystyka - 4/5
Twój blog jest utrzymany w ciemnych barwach, co jest nieco monotonne. Jedyne co dodaje 'życia' twojemu blogowi to baner do szablonu w formie bordowego smoka (?) oraz link do konkursu. Jednak tytuł postu zmieniłabym na żywszy kolor, choć nie ukrywam bardzo lubię blogi w ciemnych barwach.
Dodatki - 3,5/5
Przede wszystkim masz nieodpowiedni rozmiar nagłówka, jest mniejszy niż miejsce przeznaczone na posty (nie wiem, jak to opisać) i wygląda to nieciekawie, naprawdę. W tym miejscu chciałam jeszcze dodać, że zmieniłabym kolor czcionki na nagłówku. Nie wiem dlaczego, jednak mam takie wrażenie, że po prawej stronie coś powinno się znajdować. Panuje tam pustka, która sprawia, że blog wygląda na niedokończonego.
Ogólny wygląd - 4/5
Brakuje mi tu czegoś, co w jakiś sposób urozmaici bloga, bo jest trochę ponuro. Masz kilka drobnych usterek w wyglądzie.

Treść i gramatyka - 19/20
Styl pisania - 10/10
Na twoim blogu znajdują się twoje wiersze, opowiadanie pt. "Miasto bólu" oraz kilka innych krótkich opowiadań. Nigdy do końca nie zrozumiem wierszy, więc musiałam je przeczyć z dwa razy i mi osobiście się spodobały, bo wiadomo, że każdy ma inny gust. Twoja twórczość na ogół nie jest skomplikowana, nie piszesz zawiłym językiem. 
Błędy - 4/5
Zdarzają Ci się nieczęsto, jednak jeden błąd ortograficzny zapadł mi w pamięć :
zburz - zbóż - przecież blogger sam podkreśla błędy ortograficzne!
Dalej już nic nie zauważyłam, oprócz braku przecinków lub były postawione tam, gdzie nie trzeba.
Dodatki - 5/5
Opowiadania są wciągające i szczerze mówiąc spodobało mi się "Miasto bólu" . Piszesz dość systematycznie, jak na autorkę opowiadania. Czasami po prostu brakuje mi wyglądu bohaterów, a u ciebie myślę, że jest bez nich o niebo lepiej!

Pomysł - 4/5
Tak na prawdę rzadko zdarza mi się przeczytać opowiadanie, blog z wierszami, jednak sądzę, że takich blogów jest wiele. Jedne są mniej znane, drugie bardziej. 

Ogółem - 3,75/5
Co tu mogę powiedzieć? Świetne opowiadania, wiersze. Wygląd do lekkiej naprawy. Myślę, że warto zwrócić uwagę na tego bloga.

Rady :
- zmień rozmiary nagłówka
- opisz tajemniczy symbol w gadżecie
- ożyw swojego bloga (czyt. zmień kolor tytułu gadżetów, bądź tytuł postu)

Jako, że otrzymałaś 51,5/60 wystawiam Ci ocenę bardzo dobrą! 1 komentarz:

  1. Bardzo dziękuję za ocenę. Jakoś lżej zrobiło mi się na serduszku. Nagłówek już udało mi się naprawić, a tamto "coś" na górze już zniknęło. Było tylko małym problemem technicznym. Teraz jedynie próbuję wymyślić, jak ożywić wygląd bloga, ale sądzę, że niedługo się za to wezmę. Błędy ortograficzne i interpunkcyjne to moja największa słabość, lecz postaram się do tego przykładać jeszcze więcej uwagi. Jeszcze raz dziękuję. To dla mnie dużo znaczy.
    Jej! Ocena bardzo dobra! umcy umcy

    OdpowiedzUsuń