poniedziałek, 10 lutego 2014

Miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego


Pierwsze wrażenie - 10/15
Wygląd - 2/5
Gdy weszłam na bloga od razu skojarzyło mi się  z mangą, anime (przepraszam, ale nie rozróżniam tego). Szczerze, nie spodziewałam się takiego wyglądu, to mnie strasznie zbiło z tropu i zaczęłam się zastanawiać czy to na pewno ten blog. Jakoś dziwnie mi się patrzy na ten pasek po lewo. 
Tytuł/link - 5/5
'Most zapomnienia' - adres ciekawy, zachęcający do odwiedzenia bloga, może nieco tajemniczy - czyli taki, jaki być powinien. Tytuł trochę mi się dłuży, ale ogólnie jest dobry.
Inne - 3/5
Muzyka na twoim blogu nieco mnie irytowała, jeśli już koniecznie chcesz mieć muzykę to proponuję jakoś spokojniejszą. Przy twoich piosenkach ciężko się skupić na tekście, przy najmniej mnie. Podobają mi się te 'posegregowane' zakładki.

Wygląd - 11,5/15
Kolorystyka - 4/5
Nic się tu nie gryzie, ponieważ szablon jest wykonany w odcieniu purpuru, tekst jest czarny, więc za dużo nie mogę tu dodać. Jest stonowany, jednak brakuje mi tu czegoś, bo w sumie u Ciebie żaden element  nie przyciąga uwagi, nie wyróżnia się.
Dodatki - 3,5/5
U Ciebie znajdują się tylko niezbędne dodatki, więc nie ma niepotrzebnego bałaganu, jak na niektórych blogach. Nie podoba mi się jednak fakt, że ta 'informacja' (?) wychodzi poza pasek, co wygląda nieestetycznie. Tak naprawdę nie ma u Ciebie nagłówka, widzimy jedynie obrazek ( bo zdjęcie to raczej nie jest ) między paskiem a miejscem dla postów. Jeśli tak to radziłabym zrobić 'nagłówek' całkowicie z boku ( mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi ). Gadżet 'Popularnych postów' wydaje mi się, że w opowiadaniach jest zbędny chyba, że każdy post to inne opowiadanie ( znowu nie potrafię się wysłowić ). U Ciebie nie wygląda to tak źle, bo jest prolog czy nie trzeba będzie czytać od środka. To chyba tyle jeśli chodzi o te główne dodatki, przejdźmy zatem do zakładek. Na samą górę dałabym 'Stronę główną', natomiast u Ciebie na początku znajduje się 'Czytam'. Uważam, że zakładka ze spamem jest bardzo pomocna, bo można się pozbyć spamu pod postami. W 'Bohaterach' brakuje mi ich zdjęć, łatwiej byłoby ich zapamiętać.
Ogólny wygląd - 4/5
Jest dobrze, choć kilka rzeczy trzeba poprawić. Tym bardziej doceniam wkład autorki, bo sama wykonała szablon na bloga. Może nieco skromnie, jednak panuje porządek, a to już dużo lepsze od kompletnego chaosu, w którym nie można się połapać.

Treść i gramatyka - 14/20
Styl pisania - 7/10
Ciężko mi było się połapać w akcji, naprawdę. Czytałam każdy rozdział po dwa razy i nadal nie wiem do końca, co się dzieje, ale może jestem jakoś zdekoncentrowana. Pomijając ten fakt, twój styl pisania jest na prawdę dobry, szczególnie spodobał mi się prolog. Potem, gdy zaczęłaś zmieniać narratorów się pogubiłam. Ogólnie twój blog miał być, jak dobrze zrozumiałam o dziewczynie, która zmarła. Po śmierci wróciła w celu zabicia swojego ojca - zemście na nim. W opowiadaniu pojawia się Lucyfer - diabeł. 
Błędy - 3/5
Po stylu, jakim piszesz spodziewałam się, że nie zastanę żadnego błędu. Wbrew pozorom znalazłam ich dość dużo, jednak były one małe. Może nie zwracały większej uwagi, ale ja mam obsesję na punkcie pisania przecinków etc. , więc... Często zdarzało Ci się zapomnieć postawić kropek, co strasznie mnie zirytowało. Znalazłam też literówki.Teraz kilka inny przykładów, które wyłapałam w twoim opowiadaniu :
1. ''Chciała bym bardzo bym chciała żeby moje przeznaczenie...'' - ''Chciałabym, bardzo bym chciała, żeby moje przeznaczenie...''
2. ''Niema już tej niewinnej dziewczyny jest tylko morderczyni bez uczyć'' - ''Nie ma już tej niewinnej dziewczyny jest tylko morderczyni bez uczuć''
3. ''...nie puki ja tu jestem'' -  ''...nie póki ja tu jestem''
Nie mam również pojęcia dlaczego czasem w rozdziałach pojawiają się przeskoki tekstu. Nie za ładnie to wygląda.
Dodatki - 4/5 
Tak naprawdę nie ma tu żadnych dodatków. Od czasu do czasu pojawią się jakieś obrazki w rozdziale, ale nic poza tym. W sumie to opowiadanie, więc nie można się spodziewać, że znajdziemy tu multum zdjęć. Tu mogę napisać podsumowanie 'Treści i gramatyki'. Tak więc, jest ciekawie napisane, błędy są niewielkie, śmiem twierdzić, że nie do końca sprawdzasz posty przed opublikowaniem. Nie wiem czy mogę zaliczyć do tego też muzykę, która strasznie mi przeszkadza w czytaniu.

Pomysł - 4,5/5
Hm... Pomysł mogę powiedzieć, że jest dobry, bo do tej pory widziałam może jeden blog o podobnym temacie, a ja naprawdę czytam dużo opowiadań. Opowiadań z Lucyferem jest już sporo, jednak tutaj nie ogrywa on głównej roli, czyli to coś innego

Ogółem - 3/5
Pomijając to, że kojarzy mi się z mangą/anime , głównie przez tą muzykę i obrazek między postami a paskiem jest dobrze. Czegoś mi tu brakuje. Nieźle, jednak nie ma szału.

Rady :
- Zmień muzykę na spokojniejszą
- Proponowałabym usunąć gadżet ''Popularnych postów'', bo to nie potrzebne
- Ewentualnie dodałabym zdjęcia bohaterów
- Dodałabym nagłówek z tytułem bloga

Masz 43/60 czyli dobry +. Troszkę zabrakło Ci do bardzo dobrego.


1 komentarz:

 1. Na początku dziękuje za ocenę :) spodziewałam się jednak, że będzie dużo gorzej.. Zwłaszcza, że to opowiadanie można by powiedzieć, że było moim pierwszym. Co do muzyki jednak.. No cóż, nie wiem jak u ciebie, ale u mnie sama się nie włącza więc nie widziałam problemu w tym, by dodać właśnie takie piosenki. Co do szablonu, to w sumie miałam parę innych na tego bloga, ale nie chciałam już nic zmieniać przed oceną. Co do nagłówka, to niestety ciężko było go zrobić przy takim szablonie, dlatego też odpuściłam sobie, bo próbowałam.
  Jak mówiłam - to moje pierwsze opowiadania, które pisałam, więc sama też czasem odnoszę wrażenie, że jest strasznie chaotycznie, ale uznałam, że już skończę te historie.
  Wracając jeszcze do bohaterów, to po prostu nie potrafiłam znaleźć zdjęć/obrazków, które pasowałyby do nich, więc pozostało tak jak jest.
  Co do przecinków, kropek i pewnie powtórzeń.. No cóż to nigdy nie było moja mocną stroną i ile bym nie sprawdzała rozdziałów to i tak nie wyłapie każdego błędu.
  No i na koniec jeszcze raz dziękuję za ocenę :)

  OdpowiedzUsuń