środa, 26 lutego 2014

Moje Abbey Road


 Pierwsze wrażenie - 12,5/15
Wygląd - 3,5/5
Nic nadzwyczajnego. Sama góra świeci pustką i to raczej każdy zauważy, że jednak 'tam' coś powinno się znajdować.  Tło jest, o ile dobrze pamiętam, z tych podstawowych na blogspocie, choć nie ma w tym nic złego. Na twoim blogu jest pusto, po prostu wygląd jest prosty. Moim zdaniem ciut za prosty.
Tytuł/link - 5/5
Tytył jak i sam link kojarzył mi się z Beatlesami (bardzo mi przykro, ale nie wiem jak to odmienić), a po przeczytaniu pierwszego postu już wiedziałam, że jestem na dobrym tropie. Bardzo dobrze, że rozdzieliłaś poszczególne wyrazu adresu myślnikami. Nie wiem do czego nazwa się odnosi, ale ciężko o naprawdę dobry tytuł, jeśli chodzi o blogi z refleksjami. 
Inne - 4/5
W stopce zauważyłam taką ''akcję'' (?) zatytuowaną tak : ''Przeczytam tyle, ile mam wzrostu!". Bardzo przypadło mi to do gustu. Zauważyłam, że posiadasz zakładki, co mnie ucieszyło, bo szybciej połapię się w blogu, który ma stworzone strony. Poza tym nie zauważyłam nic więcej, co mogłoby się zaliczać do tego podpunktu.

Wygląd - 11,5/15
Kolorystyka - 4/5
Co ja tu mogę powiedzieć ? Tak naprawdę tło postu nie gryzie się z tym ogólnym, jednak  różowe linki mi tu nie pasują. Ten jaśniejszy róż jest ok, ten ciemniejszy tu nie pasuje. W sumie po ponownym ''przeszukaniu'' bloga stwierdzam, że tło stopki mogłoby być ciut jaśniejsze, bo nieco ''razi w oczy''.
Dodatki - 3,5/5
Patrząc  na Ocenialni w ''Oceny'' przeczytałam, że w dodatkach uwzględnia się wygląd szablonu i nagłówka etc., więc...
U Ciebie niestety nie zastałam nagłówka, co powoduje, że blog wygląda na nieskończonego. Gdybyś chociaż dała w tym miejscu białe tło (tylko tak proponuję) i nazwę bloga od razu wyglądałoby to lepiej. Co do tła to w sumie też przez jakiś czas je miałam i uważałam, że jest dobre.  Dopasowałaś tło do tła postu, czyli ogółem jest dobrze. Może trochę kojarzy mi się ze szkołą, ale może to tylko ja mam takie wrażenie.W lewym pasku bocznym znajduje się archiwum i banner do jakiegoś bloga. Myślę, że mogłabyś dodać gadżet ''Obserwatorów'', aby zapełnić puste miejsce obok banneru. Teraz mogę przejść do zakładek. W sumie to chyba powinnam umieścić to gdzieś w ''Treść i gramatyce'', ale co tam... W pierwszej stronie wyjaśniasz, dlaczego postanowiłaś stworzyć tego bloga i tak naprawdę, co do tej zakładki nie mam zastrzeżeń. Następna zawiera linki do różnych ocenialni, szabloniarni oraz do polecanych przez Ciebie blogów. Kolejną zakładką jest spamownik, który moim zdaniem pomaga zachować porządek w komentarzach pod postami. Potem można znaleźć twoje a'la cytaty, która zapisujesz w kółeczkach. No i ostatnia strona ma tytuł ''Kim jestem?'', jednak tak naprawdę podasz tam tylko swój email. Stwierdzam, iż to na tyle.
Ogólny wygląd - 4/5
Mam kilka drobnych rzeczy do poprawy (w szczególności będę maltretować ten nagłowek), ale wiem, że nie każdy jest wybitym grafikiem, ale by stworzyć ładny wygląd nie trzeba tak wiele.

Treść i gramatyka - 19/20
Styl pisania -  9/10
Nie piszesz tak poważnie, tylko sarkastycznie. Prawie w każdym poście jest coś, co zostało napisane z sarkazmem (a ja uwielbiam sarkazm). Bardzo przyjemnie się Ciebie czyta. Piszesz nieco żartobliwie, ale jest dużo ironii i sarkazmu (tak, wiem powtarzam się).  Proponowałabym zmiejszyć dawkę tego ostatniego, bo niestety niektórzy nie potrafią rozróżnić go od prawdy. Twoje posty nie należą do takich pamiętnikowych w stylu ''co dzisiaj robiłam''. Są głównie skupione wokół tematu, który wyznaczyłaś np. w ostatnim poście napisałaś, co sądzisz o Walentynkach. Blog zawiera ogónie refleksje, ale od czasu do czasu wspominasz o swoim życiu.
Błędy - 5/5 
Naprawdę ciężko mi się szukało tych błędów, no ale coś tam znalazłam i wcale nie są to wielkie błędy. NIe będę ich tu wypisywać, bo po prostu czasem (czyt. 1-2 postach) zapomniałaś postawić kropki na końcu zdania albo zaczynałaś zdanie z małej litery, jednak zdarzyło Ci się to, gdy pisałaś post na telefonie, więc to rozumiem. Tu wrócę do tych zakładek - 'Może wpadniesz,' - myślę, że lepiej wyglądałoby to bez tego przecinka. W nastepniej stronie zaczęłabym nazwę z dużej litery i milej by się na to patrzało. ''Mondre słufka'' - wiem, że to sarkazm, więc jest ok. Jednak jak już mówiłam niektórzy nie go potrafią zrozumieć. Ja nie uznam tego za błąd, bo wiem, że było to celowe.
Dodatki - 5/5
Możemy w postach znaleźć gify i różnego rodzaju obrazki. Posty są dobre, więc to chyba tyle. 'Dodatki' posłużyły mi jako podsumowanie ''Treści i gramatyki''.

Pomysł - 3,75/5
Pomysł ? No cóż...jakoś super wyszukany nie jest, ale nie opanował on jeszcze całej blogosfery. Piszesz co o tym myślisz, a dużo blogów z refleksjami ma to do siebie, że wszyscy mają jedno i to samo zdanie, a u Ciebie tak nie jest, więc postanowiłam dać Ci za to jeden punkt.

Ogółem - 3,5/5
Treść bardzo przypadła mi do gustu razem z tematyką bloga, wygląd trochę mniej. Powiem tak - jest dobrze. Nie ma żadnego wow, ale źle to nie wygląda.

Rady : 
- dodałabym nagłówek (chociaż to, co proponowałam u góry czyli jakieś jednolite tło nad zakładkami i tytuł bloga jaką ładną czcionką)
- ograniczyłabym minimalnie sarkazm
- mogłabyś też częściej pisać posty (ewentualnie)
- rozjaśniłabym stopkę

Reasumując otrzymałaś 50,25/60, więc otrzymujesz ocenę bardzo dobrą!
Wiem, że krótko oceniałam twój blog, ale jakoś nie potrafiłam go ocenić tak, aby ktokolwiek zrozumiał wystawioną przeze mnie ocenę.

3 komentarze:

 1. Dziękuję za ocenę. Należałoby się teraz do niej odnieść, więc...
  1. Szukałam jakichś szablonów, jednak żaden mi nie przypasował. Wiem też, że żadna szabloniarka nie potrafiłaby zrobić pracy idealnej, więc wolę już ten szablon podstawowy.
  2. Masz rację co do kolorystyki, w wolnym czasie coś tam zmienię.
  3. Nie chciałam, żeby mój blog był taki jak wszystkie i nie zamierzam ustawiać nagłówka - a już tym bardziej jeśli miałby to być tytuł bloga. To dosyć nudne i przewidywalelne...ale jeśli znasz jakiegoś dobrego szabloniarza, to podaj namiary, może akurat będzie miał na nagłówek wizję artystyczną zgodną z moją.
  4. Nie potrzebuję "Obserwatorów" - jeśli ktoś chce wiedzieć na bieżąco, co u mnie, to po prostu obserwuje. Mnie na tym nie zależy.
  5. Co do zakładek - doskonale wiem, co się w nich znajduje, po co mi to mówisz?
  "niektórzy nie potrafią odróżnić [sarkazmu] od prawdy" - czyżby chodziło Ci o te komentarze mojej hejterki Rozali? ;)
  Nie uważam, żeby sarkazmu było za dużo. Jeśli ktoś mnie nie rozumie, to jest to jego problem. Jak widać są ludzie, którym moja pisanina się podoba i właśnie dla takiej grupy osób publikuję swoje myśli.
  6. Nie powiedziałaś, co Ci się dokładnie podoba, a co nie. Nie odniosłaś się do któregokolwiek z moich postów. Nie wymieniłaś żadnych wad. Ja tu chciałam się czegoś dowiedzieć, nauczyć, ale nie znalazłam rad, jak mogę poprawić mój styl.
  7. "nie będę ich tu wypisywać..." - kpisz sobie ze mnie? Przecież to jest szczyt lenistwa, zwłaszcza że, jak powiedziałaś, u mnie błędów było stosunkowo mało. Miło byłoby je jednak poznać.
  8. Twoje podsumowanie treści i gramatylki mnie powaliło - "Posty są dobre, więc to chyba tyle". Rozumiem, że Wilde, Sienkiewicz i Szymborska mogą mi buty czyścić. Aha.
  9. Przejrzyj jeszcze raz ocenę, bo są w niej błędy - głównie literówki, ale gdzieś coś było nie tak z szykiem zdania.

  Ogólnie nie za wiele z tej oceny wyciągnęłam, jedyne rady, do których faktycznie warto się zastosować, to te á propos grafiki. Nie jestem zadowolona z oceny, przykro mi.

  Pozdrawiam,
  Abbey

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałam:
   10. "Może wpadniesz, a może ja wpadnę" tworzą jedno zdanie, chyba łatwo się tego domyślić. A ponieważ jest to jedno zdanie, tylko że podzielone na dwie części, to po co mam usuwać przecinek i "a" pisać wielką literą? Właśnie tak był mój zamysł i przy tym zostanę - nawet jeśli niektórzy uważają, że wygląda to niechlujnie.

   Usuń
 2. Chciałam tylko poinformować, jakby były jakieś wątpliwości, że Teoria nie jest w żadnym razie opuszczona. To kwestia chwilowego letargu ;) Nadal proszę o ocenkę.

  OdpowiedzUsuń