sobota, 11 stycznia 2014

Avengers: next generation

http://next-avengers.blogspot.co.atPierwsze wrażenie

Ładny, pasujący do tematu szablon i tło, które kole w oczy. Druty pozostają przez cały czas czytania, wybijają z nastroju. Tytuł opisuje dobrze temat blogu. 9 pkt.


Wygląd

Avengers to przede wszystkim idea czegoś nadnaturalnego w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W filmach było to przedstawione za pomocą czystych kolorów. Druty mają oczywiście jednoznaczny przekaz zamknięcia, więzienia i bólu. Ideowo pasuje to do tematu, ale poprzez wszechobecność tła oczekuje się po tym blogu zeznania więźnia ze specjalnego zakładu karnego San Quentin.
Szablon wypada tu ładnie i w stylu Avengers. 5 pkt. Kolory liter są dobrze dobrane. Ogólnie wygląd jest jednak nierówny. 2 pkt.
Razem 7 pkt.


Treść i gramatyka

Dobry pomysł. 5pkt. W prologu nie możesz zdecydować się na użycie jednego czasu i skaczesz między czasem przeszłym a teraźniejszym. Jeśli nie da się tego uniknąć to ustaw jeden czas za drugim, ale nie wtrącaj ich między siebie. Poza tym masz tendencję do pisania długich zdań. Staraj się je pociąć na kilka krótszych. To brzmi lepiej.
Czasem powtarzasz wyrazy tak jak w zdaniu Przygotować samolot, zebrać ludzi i przygotować sprzęt.”. Dobrze byłoby popracować nad tym i nad zamianą części zdań podrzędnych na proste.
Zwróć także uwagę na nazewnictwo postaci. W Avengers określenie Fury człowiekiem ma większe znaczenie, dlatego że odróżnia go tym od mutantów. Jeśli piszesz Pochodzenie bardzo ciążyło w życiu tego niedoświadczonego człowieka,…” to podkreślasz jego ludzkość. W tym samym zdaniu inaczej ułożonym „Pochodzenie bardzo mu ciążyło w jego niedoświadczonym życiu…” nie uwypukla się tego. 2 pkt
Gramatycznie jest nieźle napisane, chociaż w tekście znajduje się niewielkie niedopatrzenia takie jak kropka przed myślnikiem lub zgubiona litera.  4 pkt
Razem 11pkt.


Pomysł

Przemyślane ramy świata robią dobre wrażenie. Skorzystałaś z istniejącego pomysłu i rozwijasz go. Razem 5 pkt.


Ogółem

Jest to dość nierówny blog, ale ma ciekawy pomysł. Niedociągnięcia można szybko zmienić i nad tekstami popracować. 3 pkt


Rady

Zmień tło i popracuj nad tekstami.
Przestaw statystkę na dół paska bocznego. Punkty razem 35 pkt. czyli dobry. 

1 komentarz:

 1. Przede wszystkim bardzo dziękuję za ocenę. :)
  Jeśli chodzi o tło, troszkę się z nim pospieszyłam przy okazji małego "remontu". Może teraz nie pasuje do treści opowiadania, ale już niedługo się to zmieni. Poza tym żadne inne mi nie pasowało... Może zostawię dopóki nie znajdę czegoś, co mi się spodoba.
  Postaram się poprawić prolog, chociaż już raz go ulepszałam, ale nie szkodzi. Trzeba dążyć do doskonałości. ;)
  Statystykę zaraz przesunę.
  Powtórzeń staram się unikać, ale jak widać, nie zawsze się udaje. Musze jeszcze wspomnieć, że najzwyczajniej lepiej czyta mi się rozbudowane zdania, dlatego je stosuje. Męczę się czytając tekst złożony z kilkuwyrazowych zdań. Jedyne co mogę zrobić to starać się poprawić na przyszłość.
  Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń