czwartek, 9 stycznia 2014

Nie z tej bajki

Nie z tej bajki. 

Pierwsze wrażenie 11/15
- wygląd 2/5
Blog jest po prostu inny, ale nie widziałam w nim nic WOW! W tle BUTELKI z jakimś magicznym płynem nie są zbyt fajne. Jest ich tak dużo, że nie ładnie wyglądają. Nad wyglądem bloga popracowałabym jeszcze. Czy mogę o czymś jeszcze napisać? To moje krótkie pierwsze wrażenie o wyglądzie twojego bloga.
- tytuł/link 4/5
Jeśli chodzi o nazwę bloga, czyli "Nie z tej bajki" można wywnioskować, że:
- jesteś inna
- jesteś być może szalona, zakręcona itd., a po twoim opisie (zacny uczniu Hogwartu) jest trochę w tym prawdy XD
- jesteś z jakiejś innej bajki (np. nie z teletubisiów tylko z Pottera) oczywiście tak to może rozumieć w większości kogoś młodsza siostra.
Dobra! Koniec robienia sobie żartów, muszę wrócić do SZCZEREJ oceny. Link: kochamtenlog... nie pasuje do rzeczywistości. Wątpię aby ktoś oprócz ciebie kochał ten blog, jeśli już lubił lub wcale go nie lubił. Oczywiście ja nic nie mówię, ale każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo.
- inne 5/5
Moje inne wrażenia były takie jak np. mieć na ustach ciągle uśmiech. Polegało to na tym, że (sorki) nie brałam tego bloga tak całkiem na serio. Chichotałam kiedy dowiedziałam się, że mieszkasz w Hogwarcie (nigdy Cię nie spotkałam) i że pracujesz w "Gwieździe śmierci".
 
Wygląd 8/15
- kolorystyka 5/5
O tle napiszę za chwilę. Kolorystykę masz dobrą. Wszystko czarne a linki fioletowe. Zmieniłabym tylko kolor nagłówka jest mało widoczny.
- dodatki 1/5
Nie masz nagłówka. No dobra jest tytuł bloga, ale masz najzwyklejsza czcionkę. Dla mnie nie jest to "odpowiedni" nagłówek. Nie mam pretensji do kogoś kto nie ma jakiegoś wielce WOW! szablonu czy nagłówka, ale dla mnie brak jakiś "atrakcyjnych" liter jest odjęciem punktów. Co do szablonu. Jak wcześniej, zdjęcie jest ok, ale nie podoba mi się powielenie go. Cóż mogę mówić o butelce z jakimś energetykiem?
- ogólny wygląd 2/5
Kolorystyka: 5. Dodatki: 1. Wrócę do dodatków. Fajnie, że dodałaś "opis" bloga w nagłówku, ale również nie jest atrakcyjny... Jego słowa to: "Chciałabym żeby czekolada nie tuczyła, papierosy nie uzależniały, przyjaźń była szczera, a miłość istniała.". Wiem, że to twoje zdanie lecz moje zdanie to takie: Czekolada nie tuczy: rób top kiedy ją nadmiernie jesz. Papierosy uzależniają: jeśli się tego chce, wcale tak być nie musi. A przyjaźń i miłość istnieje, trzeba w nią tylko wierzyć. Jeśli opis to taka motywacja to czemu jej nie wyjaśnisz?

Treść i gramatyka 16/20
- styl pisania 9/10
Twój styl pisania jest neutralny. Jak na razie nie mogłam zbyt wiele poczytać. Piszesz krótko, ale tak naprawdę takie posty bardziej lubię. Bo łatwiej z nich coś zapamiętać (jeśli się chce) i nie męczą tak przy czytaniu.
- błędy 4/5
Jeden z błędów to taki, że zmieniasz co chwilę czcionkę. MOŻE bym się zlitowała gdyby każdy post miał inna (chociaż tak już jest), ale nie kiedy w jednym poście jest pięć czcionek. A tu kilka małych błędów:
1. Kocham..
- Kocham... - trzy kropki.
2. Śmieję się gdy...jem cynamon
- Śmieję się gdy... jem cynamon - zabrakło spacji
3. Grałam przy komputerze
- Grałam na komputerze - z fizycznego punktu widzenia gramy PRZY komputerze, ale piszemy NA.
- dodatki 3/5
Tak naprawdę blog mnie nie zainteresował. Choć lubię blogi w tej kategorii to ten mnie nie zainteresował. 

Pomysł 3/5
Masa jest takich pamiętniczków. Choć twój jest inny, żartobliwy nie jest dla mnie interesujący. Naprawdę chciałabym, ale nie umiem napisać nic więcej.

 Ogółem 3/5
Twój blog jest trochę niedopracowany, ale jest ok. Nie mogę powiedzieć, że jest idealny, cudowny

 Rady
1. Dopracuj swojego bloga.
2. Popraw kilka błędów.
3. Zastosuj jeden lub dwa rodzaje czcionki.

 Otrzymałaś 41 pkt. / 80 pkt. czyli dobry. Swojego bloga musisz jeszcze dopracować.

Przepraszam za dość późną ocenę, ale nigdy nie mogę być na komputerze dostatecznie długo aby skończyć ocenę całą za jednym razem.

~ Bale Lestrange 

3 komentarze:

 1. no proszę nie wiedziałam, że nawet jest takie ocenianie;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dopiero zaczynam i myślę, że się poprawię.
  Co do opisu, to to jest mój pogląd na świat, myślę, ze tego nie powinnaś oceniać.
  "W tle BUTELKI z jakimś magicznym płynem nie są zbyt fajne"- Dla ciebie, mi się to tło podoba.
  "Link: kochamtenlog... nie pasuje do rzeczywistości. Wątpię aby ktoś oprócz ciebie kochał ten blog, jeśli już lubił lub wcale go nie lubił." - jak sama nazwa wskazuje to JA kocham ten blog :)
  Dziękuję a ocenę i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam
  Bale już drugi raz upominasz się o link do ocenialni na moim blogu. Widocznie pomijasz moją odpowiedź, więc zamieszczę ją tutaj. Link znajduje się w zakładce "a nightmare" i nie ma powodu by był na stronie głównej.
  Pozdrawiam,
  Sen z bloga spektakl-upadku

  OdpowiedzUsuń