piątek, 17 stycznia 2014

Emotions written on cards!


Pierwsze wrażenie

Z tytułu wnioskuję. Iż chodzi tu o przekaz myśli w postaci zdjęć. 3pkt. Bardzo ładny szablon, taki ciepły. 5 pkt. Nastawiam się na intymne myśli miłej i wrażliwej dziewczyny. W tym wszystkim przeszkadza mi tło, które działa jak pustka. 0 pkt. Cokolwiek jest tu przedstawione- tło działa jak skalpel wycinający osobowość- dlatego 8 pkt.


Wygląd

Za szablon przyznaję 5 pkt. Jest po prostu ładny. Ciekawie wykonane zdjęcia- widać, że to twoja domena. Komentarze pisane są dobrą czcionką. Czerwone napisy w pasku bocznym nie pasują jednak do ciemnej zieleni. To kolor kontrastowy, przez co pozbawia klimatu. Jak już wspomniałam tło nie pasuje do tematu. Oczekiwałabym blogu trzymającego mnie w intymności twojego świata, a twój świat na pewno nie jest biały. Za kolorystykę przyznaję 2 pkt. Ogólny wygląd przez dobrą czcionkę 3 pkt.- razem 10 pkt.


Treść i gramatyka

Wygląda na to, że piszesz wspomagając się rzeczami wywołującymi pewien nastrój takie jak muzyka. Dzięki temu opisujesz swoje emocje. Wygląda to naturalnie.
Jeżeli miałabyś ochotę popracować nad napisanymi tekstami, to proponuję przede wszystkim zastanawiać się nad logiką zdań.
Przykładowo piszesz: “Słowa potrafią zranić człowieka, więc czy myślisz przed ich użyciem?”. Lepiej brzmiałoby …więc czy zastanawiasz się przed ich wypowiedzeniem”. Żeby przekazać twoje myśli, trzeba jednak zdanie jeszcze inaczej napisać: “Słowa potrafią zranić, ale (przecież) nie zastanawiasz się zanim je wypowiesz.”
Dobrze jest napisać tekst, zrobić sobie przerwę, wrócić do niego po jakimś czasie i skorygować. Za styl pisania przyznaję 5 pkt.
Od czasu do czasu zjadasz litery, dlatego 4 pkt.
Posty to raczej wiersze- ciekawy pomysł. Za to daję ci 5 pkt.
Razem 14 pkt.


Pomysł

Przedstawienie swojego prywatnego świata jest zawsze dobrym pomysłem. Liczy się także oryginalność przekazu. Razem 4 pkt.


Ogółem

Nieco nierówny blog. Jeżeli dopracujesz kolory liter, tło i styl pisania, to będzie to super blog. 3 pkt.


Rady

Zmień tło, popracuj nad klarownym przekazem myśli.
Czerwone litery zamień na inny kolor.


Ogólna ocena- 39 pkt. czyli dobry.

1 komentarz:

  1. Dzięki za ocenę i popracuje nad czerwonymi literami i tłem :D

    OdpowiedzUsuń