niedziela, 19 stycznia 2014

Everything has changed

http:nicniedasiecofnac.blogspot.com


Pierwsze wrażenie 8/15

Z szablonu i ogólnego wrażenia nie da się odczytać tematyki blogu. 3 pkt. Dlatego też należałoby go nieco dopracować. Czarne tło podkreśla bardzo ładne i pasujące zdjęcia. Prawdopodobnie nie pochodzą od ciebie. Z tytułu oczekiwałabym blogu o innym klimacie.


Wygląd 10/15

Kolorystyka: Tło, kolor liter, linki i szablon pasują do siebie kolorystycznie. Widać tu pracę. Także zdjęcia bardzo ładnie wypadają. Kolory te jednak niezbyt pasują do tematyki. Z twoim talentem do ich doboru z łatwością zmienisz tonację na inną. 5 pkt.

Dodatki: Szablon staje się w tle zdjęć zamieszczanych blady. Także czerwony napis nie poprawia wyglądu. Jako taki pasuje kolorystycznie do szablonu, ale całość nie współgra z tematem blogu. 2 pkt.

Ogólny wygląd: Kolorystyka i dodatki wpływają na wygląd ogólny. Zdjęcia nie mają linków, ani nazwisk autorów. 3 pkt.


Treść i gramatyka 14/20

Styl pisania: Dojrzale wygląda użycie fachowych nazw w stylu choroby Huntingtona. Nad zdaniami typu „Gdy myślałam, że mi nie sprzeda, chciałam odejść, ale podała mi paczkę". Można je podzielić na dwa, trzy oddzielne zdania. Opisujesz sytułację, w której działanie następują jedno po drugim. Chciałaś kupić papierosy i sądziłaś, że sprzedawczyni ci ich nie sprzeda . Dlaczego? Zna cię? Wyglądasz na niepełnoletnią? Reagują inne sprzedawczynie tak samo jak ta? To byłoby ciekawe dla czytelnika.
Działanie drugie: chciałaś odejść, ale sprzedawczyni zdecydowała się jednak sprzedać ci Marlboro. Powiedziała coś przy tym? Zareagowała jakoś? Po dodaniu takich elementów tekst staje się pełniejszy i ciekawszy dla czytelnika. 5 pkt

Błędy: W tekście można jednak znaleźć niedopracowania w stylu "Chciałam uronić łzę, a    ble to nic nie dało". Czegoś tu brakuje, przez co zdanie staje się niezrozumiałe. Sprawdzaj przed wstawieniem cały tekst. 4 pkt

Dodatki: Teks jest ciekawy. Dlatego też dobrze byłoby nad nim popracować. 5 pkt


Pomysł 5 pkt
To dobry wstęp do innych historii. Piszesz z pierwszej osoby, co jest trudniejsze. 5 pkt


Ogółem 3 pkt
Widać potencjał, który wymaga rozwinięcia. Tekst czasem zaskakuje dojrzałością, a innym razem zawiera niedociągnięcia.


Rady
Dopracuj tekst
Zmień tonację kolorystyczną


Punkty razem 40 czyli dobry.


2 komentarze:

  1. Zauważyłam błąd. W linku na końcu jest ac.at, a powinno być com

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, że to zauważyłaś. Zaraz zmienię.

    OdpowiedzUsuń