piątek, 24 stycznia 2014

Fotoblog The SimsPierwsze wrażenie - 7,5/15
Wygląd -  2,5/5
Od razu w oczy rzuciło mi się tło. Owszem jest zgodne z tematem bloga, jednak powielane tło nie wygląda zbyt estetycznie. Gadżety znajdują się na samym dole, jednak moim zdaniem lepiej wyglądałyby w pasku bocznym. Czcionka w treści postu nie akceptuje polskich znaków.
Tytuł/link - 3/5
Nazwa nie jest zbyt pomysłowa, co nieco psuje mi wygląd twojego bloga lecz jest łatwa do zapamiętania. Wydaje mi się, że Fotoblog tak do końca to nie jest, bo tak naprawdę masz kilka zdjęć Simsów. Link jest prawie identyczny do tytułu. Dobrze, że rozdzieliłaś wyrazy myślnikiem.
Inne - 2/5
Nie wiem czy tylko u mnie tak jest, ale nie wyświetlają mi się strony w zakładkach. Nic więcej nie zauważyłam.

Wygląd - 7,5/15
Kolorystyka - 3/5
Tekst jest szary, tytuł posta zielony, w archiwum pojawia się tekst napisany kolorem podchodzącym pod żółty. To ostanie mi tutaj nie pasuje. Twój blog nie czegoś takiego, że od razu odróżnia się tytuł od treści postu. Do kolorystyki mogę też zaliczyć tło, które mogłoby mieć jaśniejsze kolory.
Nagłówek - 2/5
Nagłówek jest napisany ozdobną czcionką, jednak dziwnie wygląda na tym tle (a ja ciągle nadaję o tym tle). Tu postarałabym się dopracować nagłówek, a tło dodałabym jakieś jednolite, ale to tylko moja drobna uwaga. Choć czcionka też jakoś nie za bardzo przypadła mi do gustu.
Ogólny wygląd - 2,5/5
Desing na twoim blogu jest mało dopracowany, w dodatku strony, które znajdują się na postami nie chcą się otworzyć (przy najmniej mi). Nie ma w wyglądzie praktycznie niczego co tak naprawdę zachęciłoby do zostania na blogu na dłużej.

Treść i gramatyka - 17/20
Styl pisania - 8,5/10
Głównie to opisujesz życie stworzonych Simów. Piszesz dobrze, jednak nieco bardziej rozwinęłabym zdania, jednak na twój wiek jest dobrze, powiedziałabym bardzo dobrze. Piszesz coś w rodzaju poradników są one zrozumiałe i nie trzeba zbyt wiele myśleć, aby wiedzieć jak to zrobić, po przeczytaniu twojej 'instrukcji'. Tu mogę Cię jeszcze pochwalić, że nie piszesz emotikon w każdym poście.
Błędy - 4,5/5
Nie dostrzegłam żadnych błędów ortograficznych, jednak często zapomnisz postawić kropki, przecinka. Czasem powtórzysz słowa, ale to nie psuje całości.
Dodatki - 4/5
Dodajesz zdjęcia rodzin i najważniejszych wydarzeń w rodzinie. Umieściłabym tez zdjęcia w twoich poradnikach.

Pomysł - 3,5/5
Co do pomysłu jest dobry, bo chcesz pomóc osobom, które są zielone w świecie Simów. Twój blog nie jest jednak jedyny.

Ogółem - 3/5
Wygląd jest nijaki, jednak nadrobiłaś to dzięki postom, które dodajesz regularnie. Strasznie ciężko oceniało mi si twojego bloga, bo... sama nie wiem dlaczego.

Rady : 
- Zmień tło.
- Wyeksponuj jakoś tytuł postu.
- Te zakładki nie dają mi spokoju, sprawdź co z nimi nie tak.
- Dodałabym pasek boczny (ewentualnie).

Uzyskałaś 38,5 na 60 możliwych, dzięki czemu masz ocenę dobrą.


1 komentarz: