wtorek, 14 stycznia 2014

Zagrożenie

Zagrożenie

Pierwsze wrażenie 14/15
- wygląd 5/5
Och... Nie umiem wypowiedzieć się jeśli chodzi o wygląd, ale postaram się i bardzo przepraszam jeśli zdania nie miały by sensu lub były pomieszane, nieodpowiednie. Szablon jest ciekawy, ale nie mogę powiedzieć, że piękny, cudowny... O to właśnie chodzi. Blog nie opowiada o milionerce, która ma wszystko pod nosem tylko... Trzeba sobie przeczytać tego bloga. Szablon choć jest na nim tylko dziewczyna jest bardzo tajemniczy i ciekawy (przepraszam, że ciągle się powtarzam). Widać, że nie ma łatwo i od razu po wejściu na bloga wie się z jakim blogiem, a dokładniej opowiadaniem ma się do czynienia.
- tytuł/link 5/5
Nie mam zastrzeżeń co do do linku i nazwy bloga. Są one normalne i nawiązują do tematu. Wie się, że jest to opowiadanie a nie pamiętnik, blog o modzie itd..
- inne 4/5
Na blogu jest muzyka, ale trzeba ją ściszyć aby nie przeszkadzała w czytaniu. Jeśli chcesz i mogłabyś dodać lub zmienić muzykę musiałaby to być melodia. Ponieważ jakiekolwiek słowa przeszkadzają. To tylko taka malutka rada bo muzyka nie jest zła.

Wygląd 12,5/15
- kolorystyka 4,5/5
Czarny i pomarańczowy, pasuje. Czarny do wszystkiego pasuje. Więc możesz skorzystać z okazji i zamiast pomarańczu dodać fioletowy. Dlaczego tak uważam:
 • Tło na twoim blogu jest niebieskie, ale z błyskiem fioletu.
 • Dziewczyna, główna bohaterka, ma fioletowe oczy (a sama to dobrze uwzględniłaś).
 • Fiolet jakoś pasuje do tego bloga.
- dodatki 5/5

Szablon jest dobry i nic nie zmieniaj bo widziałam komentarz czy coś podobnego w którym pisze "Powinnaś zmienić szablon bo rozprasza" (nie wiem czy było to tak napisane). Nagłówek, tak samo, zostaw go taki jaki jest. Jedynie co możesz zrobić to dodać jakąś specjalną czcionkę, ale nie przyjmie "ż" i może to źle wyglądać.
- ogólny wygląd 3/5
Zauważyłam, że każdy rozdział dodajesz jako karty na górze. Niepotrzebnie, możesz zrobić to tak jak tu czy tu (przepraszam za SPAM, ale chciałam Ci podać jakieś przykłady).

Treść i gramatyka 18,25/20
- styl pisania 10/10
Piszesz dobrze. Nie ma do tego żadnych zastrzeżeń. Idealne określenia, długie opisy, krótkie dialogi. Dialogi na twoim miejscu bym trochę rozszerzyła, ale jak wolisz :) 
- błędy 4,75/5 :P
Nie robisz błędów ortograficznych czy gramatycznych. Czasem zdarza Ci się źle postawić myślnik, ale takie błędy, a w dodatku rzadkie to... nie zwraca się na nie uwagi.
- dodatki 3,5/5
Posty są ciekawe bo to opowiadanie, a one pod tym względem mają dużą przewagę. Jednak nie którzy mają tak nudny język wypowiedzi, że źle się czyta. U ciebie pod względem ciekawości jest plus. Tylko mój gust/mózg (;P) potrzebuje dialogów aby zrozumieć tekst i zaciekawić się opowiadaniem. U ciebie jest mało dialogów, ale sama wiem, że opisy to 3/4 książki i większość osób bardzo je sobie ceni.

Pomysł 1/5
Sama nie czytam opowiadań fantastycznych (w całości fantastycznych), ale wiem, że jest ich masa. Ja najwięcej czytam blogów o Potterze a to też jest kategoria "fantastyka", więc nie jest dla mnie to nowość. 

Ogółem 4/5
Moje pierwsze wrażenie było bardzo dobre. Wygląd świetnie nawiązuje do tematyki bloga, piszesz bardzo dobrze, ale w kilku miejscach trudno było mi zrozumieć myśl tekstu. Pomysł klasyczny. Bloga oceniłabym na bardzo dobry, wszystko przez pomysł, ale nie wiem ile wyjdzie punktów...

Rady
Postaraj się napisać (minimalnie) więcej dialogów.

Otrzymałaś 49,75 pkt. / 60 pkt. czyli Bardzo dobry. Zapraszam wszystkich miłośników fantastyki :)

~ Bale Lestrange

 

3 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję za taką ocenę! Szczerze mówiąc nie myślałam, że aż tak dobrze wyjdzie. Masz rację z tymi rozdziałami, więc postaram się to zmienić!
  Sama teraz widzę, że mój pomysł na opowiadanie nie był zbyt błyskotliwy...
  Jeszcze raz dziękuję za ocenę! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chciałam Cię zniechęcić, ale twoje opowiadanie jest dobre i za kilka kolejnych miesięcy stanie się WOW popularne.

   Usuń
 2. Łał ale fajny pomysł na ocenianie blogów! :)
  Zajrzyj na mojego bloga, w ostatnim poście poruszyłam bardzo ważny temat. Jeśli ci się spodoba, mozesz zaobserwować . :) http://pinkk-rainbow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń